Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AAQFB4109D1ZJ
Call 07942551631 83% Response Rate
Send Enquiry
| Service Type | Supply And Install |
| Panel Type | PVC Panel |
| Application Area | Office, Residential, Retail Showroom |
| City/Location | Bengaluru |
| Thickness | 7 mm |
| Duration | 10 days |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Material | PVC |
| Payment Mode | Online And Offline |
View Complete details
| Panel Type | Flat Panel |
| Thickness | 9 mm |
| Is It Waterproof | Yes |
| Service Location | Bengaluru |
| Payment Mode | Any Mode |
| Ideal For | Ceiling |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Panel Type | Flat Panel |
| Thickness | 12 mm |
| Is It Waterproof | Yes |
| Service Location | Bengaluru |
| Payment Mode | Any mode |
| Ideal For | House |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness of PVC Ceiling | Available in multiple thickness |
View Complete details
| Panel Type | Flat Panel |
| Thickness | 9 mm |
| Is It Waterproof | Yes |
| Service Location | Bengaluru |
| Payment Mode | Any mode |
| Ideal For | Ceilings |
| Country of Origin | Made in India |
Our PVC False Ceiling offers a sleek, low-maintenance solution with excellent durability and moisture resistance. Ideal for homes, offices, and commercial spaces, it’s easy to install and available in stylish designs.
View Complete details