Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AAQFB4109D1ZJ
Call 07942551631 83% Response Rate
Send Enquiry
| Material | BMS |
| Profile Design | Decorative |
| Length | 2400 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Size | 20 Inch |
| Usage/Application | Home |
| Surface Treatment | Coated |
| Technique | Hot Rolled |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading wholesale Trader of Flower Design Cornice in Bengaluru City. Our range of products is appreciated by our clients.
Additional Information:
View Complete details
| Material | Gypsum |
| Profile Design | Step |
| Length | 2400 mm |
| Features | Water Proof |
| Application | For false ceilings |
| Size | 24 |
| Usage/Application | Commercial |
| Surface Treatment | Coated |
| Technique | Cold Rolled |
| Color | White |
We are one of the most reliable companies in this domain and are into offering Gypsum Ceiling Cornice.
Price Range: Rs.
Additional Information:
View Complete details
| Material | POP |
| Profile Design | Decorative |
| Length | 2400 mm |
| Surface Treatment | Coated |
| Features | Water Proof |
| Pattern | Many Patterns are available |
| Technique | Cold Rolled |
View Complete details
| Material | POP |
| Profile Design | Decorative |
| Length | 18 ft / 24 ft |
| Features | Water Proof, Tamper Proof |
| Pattern | Many patterns are available |
| Color | White |
Keeping the diverse requirements of customers in mind, we are instrumental in providing POP Ceiling Cornice.
Price Range: Rs
View Complete details
| Material | Gypsum |
| Shape | Round |
| Diameter | 18 ft / 24 ft |
| Features | Water Proof |
| Size | 18 |
| Surface Treatment | Coated |
| Technique | Cold Rolled |
| Color | white |
We are leading wholesale Trader of Ceiling Cornice in Bengaluru City. Our range of products is appreciated by our clients.
Additional Information:
View Complete details