Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AAQFB4109D1ZJ
Call 07942551631 83% Response Rate
Send Enquiry
| Thickness | 12.5 mm |
| Board Size | 1830 x 1220 mm |
| Usage/Application | False Ceiling |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Length | 1820x1220 |
| Question | 01 |
| Manufacturing Standards | Usg Boral |
| Brand | Gyproc |
We are leading wholesale Trader of USG Board in Marathahalli, Bengaluru City. Our range of products is appreciated by our clients.
View Complete details
| Thickness | 1/4 inch |
| Board Size | 1830 x 1220 mm |
| Usage/Application | False Ceiling |
| Length | 4 * 6 |
| Brand | Wallcon |
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray |
View Complete details
| Thickness | 125 x 125 mm |
| Board Size | 2400 x 1200 mm |
| Usage/Application | False Ceiling |
| Manufacturing Standards | Gyproc |
| Width | 4 x 4 ft |
| Length | 6 x 6 ft |
| Brand | USG Boral Gypsum |
| Color | Brown |
View Complete details
| Thickness | 7mm |
| Board Size | 2400 x 1200 mm |
| Usage/Application | Residential |
| Manufacturing Standards | Gyproc |
| Moisture Content | yes |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details