Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AAQFB4109D1ZJ
Call 07942551631 83% Response Rate
Send Enquiry
| Tile Size | 610 x 610 mm (2x2 ft) |
| Thickness | 7 mm / 8 mm |
| Surface Finish | Textured |
| Material | pvc |
| Surface Treatment | Coated |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
View Complete details
| Size | 600 x 600 mm (2x2 ft) |
| Thickness | 8 mm |
| Color | White |
| Features | Durable Coating |
| Surface Treatment | Coated |
| Technique | Cold Rolled |
| Location | Bengaluru |
View Complete details
| Tile Size | 610 x 610 mm (2x2 ft) |
| Thickness | 7 mm |
| Surface Finish | Laminated |
| Features | Water Proof |
| Dimensions (LxW)mm | 600 X 600 X 8.0 mm |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Color | Grey |
| Location | Bengaluru |
We are leading wholesale Trader of PVC Ceiling Tile in Bengaluru City. Our range of products is appreciated by our clients.
View Complete details
| Material | Calcium Silicate |
| Size | 600x600 mm (2x2 ft) |
| Features | Water Proof |
| Dimensions | Mineral Fiber |
| Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 8-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 16 Piece
| Material | Asbestos Cement |
| Color | White |
| Brand | Armstrong |
| Surface Treatment | Coated |
| 600x600 | 14mm |
NRC 0.70 DUNE MAX RH99
We are leading wholesale Trader of Armstrong Ceiling Tiles in Bengaluru City.
View Complete details